VIDEO: 5G 5 minutiga

17. juuli 2019

Eestikeelsete subtiitrite lisamiseks klõpsa nuppu video all.

Virtuaalreaalsus, isesõitvad autod, robotitest abilised nii tööstuses kui ka kodus…
Kas kõlab kui helesinine unistus?

Paraku ei kuule me kiidulaulu kõrval kuigi palju 5G-ga kaasnevate riskide kohta. 5G tehnoloogia kiirgus on põhimõtteliselt samasugune kiirgus kui praegu kasutusel oleval tehnoloogial, seetõttu pole põhjust arvata, et see ei tekitaks samasuguseid kahjulikke tervisemõjusid, millest sõltumatud teadlased on meid juba aastakümneid teavitanud.

Kui kaua võtab aega ühe 5G saatja ülespanemine?
92 minutit!
Kui kaua võtab aega selle tagajärjel tervisemõjude teke?
Mitte keegi ei tea seda kindlalt öelda. Sest seda, kuidas 5G mõjub inimeste tervisele, ei ole seni uuritud. Ja nagu telekomitööstuse esindajad kinnitavad – nemad selliseid uuringuid ei tee ega plaanigi teha.
5G osas me lendame kinnisilmi, nagu järeldas USA senaator Blumenthal.

Milline jõud meid küll selleks sunnib? Miks me oleme valmis võtma neid arutuid ja absurdseid riske? Selleks, et filme kiiremini alla laadida? USA emeriitprofessor M. Pall on öelnud, et 5G on ilmselt kõige rumalam mõte inimkonna ajaloos. Pole kahtlust, et ta teab, millest ta räägib.

5G toob tõepoolest suuremad andmesidekiirused, kuid ka oluliselt rohkem mobiilisaatjaid ning need tulevad meile palju-palju lähemale. USAs paigaldatakse 5G jaoks sama palju maste kui on paigaldatud kokku viimase 30 aasta jooksul!

Oleme tunnistajaks sõna otses mõttes inimkatsetele, kus tehnoloogia mõju testitakse reaalajas, tavaliste inimeste peal, ilma nende teadliku nõusolekuta. Need, kes selliseid inimkatseid läbi viivad, lubavad ja õigustavad, tuleb võtta vastutusele.

Riiklikud ametid, kes peaksid inimeste heaolu eest seisma, sh tagama elukeskkonna ohutuse ka kiirguse osas, ei täida seda ülesannet, sest mitteioniseerivale kiirgusele kehtestatud normid arvestavad ainult telekomitööstuse majanduslikke huve, mitte reaalseid tervisemõjusid – kuidas muidu saavad tervisemõjud tekkida kehtivatest piirnormidest miljoneid kordi madalama kiirgusfooni juures? Sõltumatud teadlased on sellele juba aastaid valjul häälel tähelepanu juhtinud. Aina rohkem inimesi võtab neid kuulda ja valib ohutumad seadmed ja ohutuma kasutusviisi, kuid ametiasutused mängivad jätkuvalt kurti.

Kas me märkame õigel ajal pidurit tõmmata? Ametnikud seda ei tee, kõik sõltub ainult meist – minust ja sinust.

Mida me siis tegelikult tahame?

Märksõnad

Seonduvad postitused