Teadlased on tõestanud, et raadiosageduslik (RF) kiirgus neeldub putukates, tõstes nende kehatemperatuuri, häirides paljunemist või käivitades muid reaktsioone. Sellel on drastiline mõju meie loodusmaailmale, kuna 5G tehnoloogia paigaldajad jätkavad oma plaane katta kogu maa võimsate 4G/5G antennidega.
Mesilased on kriitilise tähtsusega meie rahva toiduga varustamisel. Nad tolmeldavad meie saaki, suurendades saagikust ja parandades põllukultuuride kvaliteeti. On tõsi, et paljusid toiduaineid, mida me iga päev sööme, ei oleks olemas ilma mesilaste tolmeldamistööta õitsemise ajal.
Teadlased on leidnud, et putukaid, nagu mesilased, võivad 5G-ga seotud kõrged sagedused drastiliselt mõjutada. Need kõrgemad sagedused võivad tõsta mesilase kehatemperatuuri, mis viib muutusteni käitumises ja füsioloogias koos tundmatute ja ettearvamatute tagajärgedega. Kuid isegi RF-kiirguse madalamatel sagedustel võib olla oluline mõju mesilaste käitumisele. Uuringud on näidanud, et tavaliste mobiiltelefonide signaalid taru vahetus läheduses võivad mesilastes esile kutsuda ähvardava hädaolukorra tajumist, nagu rünnataks nende kolooniat.
RF-kiirgus võib häirida magnetilist kompassi, mida kasutavad paljud rändlinnud ja putukad, põhjustades desorientatsiooni ja võimalikku rändemustrite häirumist.
Rohkem kui 50%-l mardikavastetest, kes olid kokku puutunud RF-kiirgusega, ei kulgenud areng normaalselt võrreldes kontrollrühmaga – nende kehaosad arenesid ebaühtlaselt. 25% kiirgusega kokkupuutunud mardikatest suri. RF-kiirgust kasutatakse tavaliselt puidus ja puutoodetes leiduvate putukate tapmiseks, viies need kokkupuutesse teatud kõrgete sagedustega, mis resoneeruvad nende kehas, põhjustades dielektrilist kuumenemist ja surma.
Seega, telekommunikatsiooni insenerid võivad teada, kuidas nende uued tehnoloogiad töötavad, kuid mida nad ei tea, on see, kuidas need uued tehnoloogiad mõjutavad meie loodusmaailma.
On tungivalt vaja teha rohkem uuringuid, enne kui jätkata uute võimsate 4G/5G antennide laialdast kasutuselevõttu!
Plakati saad alla laadida siit (pdf, 2 lk): https://www.kiirgusinfo.ee/wp-content/uploads/2021/01/5G-looduse-flaier-Est-loplik-1.pdf
Viited
Radio-Frequency Electromagnetic Field Exposure of Western Honey Bees. Theilens, A., et al. Scientific Reports 10, 461 (2020).
Exposure of Insects to Radio-Frequency Electromagnetic Fields from 2 to 120 GHz. Theilens, X., et al. Scientific Reports 8, 3924 (2018).
Effect of high-frequency radiations on survival of the honeybee (Apis mellifera L.). Darney, K. et al. Apidologie 47:703-710 (2016).
Mobile phone-induced honeybee worker piping. Theilens, O., et al. Apidologie (2011).
Exposure to cell phone radiations produces biochemical changes in worker honey bees.
Kumar, N.R., et al. Toxicology International 18(1):70-72 (2011).
Changes in honeybee behavior and biology under the influence of cellphone radiations.
Sharma, V.P. & Kumar, N.R. Current Science 98(10):1376-1378 (2010).
Can Electromagnetic Exposure Cause a Change in Behavior? Studying Possible Non-Thermal Influences on Honey Bees – An Approach within the Framework of Educational Informatics. Theilens, A., et al. (2006).
Effect of GSM 900-MHz Mobile Phone Radiation on the Reproducve Capacity of Drosophila
melanogaster, Panagopoulos, D.J., Karabarbounis, A., & Margaris, L.H. Electromagnetic
Biology and Medicine 23(1):29-43 (2004).
Effects of Mobile Phone Radiation on Reproduction and Development in Drosophila
Melanogaster. Weisbrot, D. Journal of Cellular Biochemistry 89(1):48-55 (2003).
Evidence For Nonthermal Effects of Microwave Radiation: Abnormal Development of
Irradiated Insect Pupae. Carpenter, R.L. & Livestone, E.M. IEEE Transacons on Microwave
Theory and Techniques 19(2) (1971).
Allikas: Americans for Resposible Technology, www.AmericansForResponsibleTech.org