Wifi – milleks praadida?

30. okt. 2016

2016. aasta veebruaris oli Austraalia telekanali ABC eetris saade “Catalyst” alapealkirjaga “Wi-Fried”, kus saatejuht dr Maryanne Demasi uurib, kas ühiskonnas nii laialt juurutatav wifi-tehnoloogia on ikka ohutu. Kiirgusohutuse eest vastutavad riigiasutused kinnitavad, et kuni kõik on normide piires, siis muretsemiseks põhjust pole. Ent ometi on tänaseks avaldatud juba üle 20000 teadusartikli, mis tõestavad, et elektromagnetkiirgus (mille WHO on muide juba aastal 2011 nimetanud võimalikuks kantserogeeniks) on elusolenditele kahjulik normidest isegi tuhandeid kordi madalama taseme juures. Tervisestatistika, sh aina sagenev vähki haigestumine – kinnitab seda.

Kõige suurem mureteema on lapsed. Austraalias, nagu Eestiski, on käivitatud haridusreform, mille raames minnakse üle digiõppele, mis toob nii lastele kui ka õpetajatele kaasa päev läbi vältava kokkupuute wifi-kiirgusega. Kuid kas me oleme kindlad, et see on laste tervisele ohutu? Otseselt laste peal ei ole neid seadmeid mitte kunagi testitud, kuid iga päev toob uusi tõestusi selle kohta, et ka täiskasvanute tervisele mõjub mikrolainekiirgus halvasti. Ning me teame, et lapsed on kiirguse poolt veelgi haavatavamad. Kui need kaks fakti kokku panna, siis on meil tõesti vaja seda inimkatset jätkata ja jääda ootama, mis juhtuma hakkab?

Saade tekitas oma teravate vihjetega suure järellainetuse, mis päädis kogu saatemeeskonna vallandamisega (loe täpsemalt siit: http://www.emfacts.com/2016/11/hidden-hands-and-the-axing-of-the-entire-catalyst-crew/ ).

Vaata saadet siit (eestikeelsed subtiitrid saab lisada, klõpsates video alläärel nuppu CC):

Märksõnad

Seonduvad postitused