Bioinitiative’i aruande on koostanud 10 riigi 29 teadlast, kellest 10 on meditsiinilise haridusega, 21 doktorikraadiga, 3 Bioelektromagneetika Ühingu endist presidenti. Läbi on töötatud ligi 4000 eelretsenseeritud teadusartiklit aastatest 1990-2020 ning nende põhjal kokku pandud Bioinitiative’i aruanne koosneb üle 1500 leheküljest. Esimene versioon ilmus 2007. aastal, 2012. anti välja täiendatud variant ning 2014. ja 2020. aastast pärinevad viimased uuendused.
Kriitikud nimetavad seda väga mahukat aruannet “kirsside noppimiseks” ehk valikuliselt sobivate teadustööde väljaotsimiseks, ent ligi 4000 teadustööd on igatahes väga korralik ports kirsse, kas pole?
Püüd sellist tööd diskrediteerida on täiesti mõistetav, kui arvestame, et analüüs on välja toonud väga selged tõendid väga tõsistele tervisemõjudele, mis kaasnevad kehtivatest piirnormidest nõrgemate raadiosageduslike elektromagnetväljadega. Tõestamist leidis, et elektromagnetkiirgusega kaasneb ajukasvajate, DNA- ja geneetilise kahjustuse risk. Negatiivne mõju avaldub ka mälule, õppimisvõimele, käitumisele ja tähelepanule. Seos on unehäiretega, vähi ja neuroloogiliste haigustega nagu Alzheimeri tõbi. Elektromagnetkiirgus mõjutab ka spermat ja viljakust ning võib põhjustada nurisünnitusi. Aruandes käsitletakse veel wifi mõju loote ja lapse ajule ning kooliwifi mõju lastele ja noortele. Välja tuuakse bioloogilise toime mehhanismid ja eri riikide terviseametite seisukohad.
Valik peatükke:
Kasutatud allikate loendisse on kaasatud artiklite kokkuvõtted, mis teeb info leidmise lihtsamaks.
Raadiosagedusliku kiirguse artiklite kokkuvõtted (docx, üle 600 lehekülje!): https://bioinitiative.org/wp-content/uploads/pdfs/RFR12-14-researchSummary.docx
Raadiosagedusliku kiirguse artiklid vabade radikaalide uuringute kohta: https://bioinitiative.org/wp-content/uploads/2019/05/RF-Free-Radical-oxidative-effect-2019.docx
Eriti madala sagedusega elektromagnetkiirguse vabade radikaalide uuringud:
https://bioinitiative.org/wp-content/uploads/2019/05/Static-Field-and-ELF-EMF-Free-Radical-Oxidative-effects-2019.docx
Elektroülitundlikkust käsitlevad artiklid:
https://bioinitiative.org/wp-content/uploads/pdfs/Electrohypersensitivity-50pg-2017.docx
Rohkem viiteid leiad siit:
https://bioinitiative.org/research-summaries/